Podiatrické listy

Novinky / aktuality

Program 18. sjezdu České podiatrické společnosti z. s.

Sjezd se bude konat 11. května 2019 v Praze. Sjezd proběhne v Paspově sále (1. patro budovy pivovaru Staropramen a.s., jedná se o sál nad restaurací Potrefená husa), Nádražní 84, Praha 5

zobrazit celou novinku

Úhrada přístrojového ošetření diabetiků z fondu prevence VZP

VZP ČR v rámci jednoho z pilířů svého benefitního programu – Pilíř prevence onemocnění diabetes mellitus uhradí v roce 2019 svým diabetickým klientům 1000 Kč na přístrojové ošetření nohou.

zobrazit celou novinku

Dar pro Českou podiatrickou společnost z s.

V případě, že máte zájem obdarovat ČPS z.s. a přispět na chod společnosti budeme rádi. V případě, že máte zájem o odpis darované částky z daní platí násleujícící: Jako minimum pro odepsání z daní je pro dárce fyzickou osobu zákonem stanovená částka 1.000,- Kč, přičemž maximum je 10% základu daně, pro dárce právnickou osobu je částka 2.000,- Kč, přičemž maximum je 5% základu daně. V případě zájmu nás prosím informujte k vystavení darovací smlouvy.

zobrazit celou novinku
8.říjen Světový den podiatrie

8. říjen Světový den podiatrie

Dne 8. října 2018 bude zahájena rozsáhlá kampaň zaměřená na digitální a sociální média. V tomto skvělém dni se chtějí zviditelnit všichni podiatři z členských asociací FIP-IFP. Zveme také další odborníky v péči o nohu, aby podpořili v tento den obor PODIATRIE

zobrazit celou novinku

Informace pro nové členy České podiatrické společnosti z.s.

Informace pro nové členy České podiatrické společnosti z.s.

zobrazit celou novinku

Nejbližší akce a kurzy ČPS

24. 5. 2019

Kurz UniBrace System

Podiatrické centrum Medicia, Daliborova 421/15, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
1. 6. 2019

Praktická podiatrie se systémem Vasyli Medical

Městská hala, U Přehrady 4747/20, Jablonec nad Nisou
21. 6. 2019

Instruktážní kurz Metoda Arkady

Podiatrické centrum Medicia, Daliborova 421/15, Ostrava-Mariánské Hory
14. 11. - 16. 11. 2019

Světový podiatrický kongres

Florida Miami, Hyatt Regency hotel
11. 6. - 13. 6. 2020

MEDsport sympozium Hradec Králové

Hradec Králové, hotel Tereziánský dvůr
Mapa poskytovatelů podiatrických služeb

Poslední články

Edukační desatero pro diabetiky

Edukační desatero pro diabetiky Ve své praxi se často setkávám s diabetiky, kteří byli v dia- betické poradně opakovaně edukováni, jak pečovat o nohy a vybírat si takovou obuv, aby nedocházelo k poraněním, která právě pro ně mohou končit fatálně. Sama také všech- ny klienty s diabetem edukuji.

Číslování obuvi

Obuvnické míry obsahují délku chodidla, obvod prstových kloubů, nártu, paty, kotníku, lýtka a podkolení. U normální zdravě vyvinuté nohy je závislost těchto veličin tak zákonitá, že velikostní sortiment průmyslově vyráběné obuvi je vyhovující pro většinu lidí, takže je postačující si obuv vybírat podle délky. U stejné délky chodidla ale může být úplně jiná šíře - chodidlo může být užší nebo širší a šíře obuvi je označována písmeny abecedy.