Novinky

Změny v předepisování Dia obuvi

datum uveřejnění: 07.01.2020  |  autor: Ing.Jana Vašková

V souvislosti s novelou zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění došlo od 1. 12. 2019 ke změně stávajících kódů u všech zdravotnických prostředků (ZP), které byly registrovány v číselníku VZP a přeohlášeny na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Zobrazit celou novinku

Příspěvek České průmyslové pojišťovny na přístrojovou pedikúru pro diabetiky

datum uveřejnění: 17.12.2019  |  autor:

Od roku 2020 bude Česká průmyslová pojišťovna přispívat na přístrojovou pedikúru pro diabetiky, pokud bude služba provedena členem České podiatrické společnosti

Zobrazit celou novinku

Pozvánka na 19. Sjezd České podiatrické společnosti.

datum uveřejnění: 08.12.2019  |  autor:

Pozvánka na 19. Sjezd České podiatrické společnosti.

Zobrazit celou novinku

VYSTUPTE S NÁMI AŽ NA VRCHOL SNĚŽKY!

datum uveřejnění: 31.05.2019  |  autor:

Pod záštitou České podiatrické společnosti se dne 4.-5.7.2019 koná výstup na Sněžku za východem Slunce

Zobrazit celou novinku

Program 18. sjezdu České podiatrické společnosti z. s.

datum uveřejnění: 19.02.2019  |  autor: MUDr. Miroslav Koliba, MBA

Sjezd se bude konat 11. května 2019 v Praze. Sjezd proběhne v Paspově sále (1. patro budovy pivovaru Staropramen a.s., jedná se o sál nad restaurací Potrefená husa), Nádražní 84, Praha 5

Zobrazit celou novinku

Úhrada přístrojového ošetření diabetiků z fondu prevence VZP

datum uveřejnění: 19.12.2018  |  autor: MUDr. Miroslav Koliba, MBA

VZP ČR v rámci jednoho z pilířů svého benefitního programu – Pilíř prevence onemocnění diabetes mellitus uhradí v roce 2019 svým diabetickým klientům 1000 Kč na přístrojové ošetření nohou.

Zobrazit celou novinku

Dar pro Českou podiatrickou společnost z s.

datum uveřejnění: 17.12.2018  |  autor: MUDr. Koliba

V případě, že máte zájem obdarovat ČPS z.s. a přispět na chod společnosti budeme rádi. V případě, že máte zájem o odpis darované částky z daní platí násleujícící: Jako minimum pro odepsání z daní je pro dárce fyzickou osobu zákonem stanovená částka 1.000,- Kč, přičemž maximum je 10% základu daně, pro dárce právnickou osobu je částka 2.000,- Kč, přičemž maximum je 5% základu daně. V případě zájmu nás prosím informujte k vystavení darovací smlouvy.

Zobrazit celou novinku
8.říjen Světový den podiatrie

8. říjen Světový den podiatrie

datum uveřejnění: 19.09.2018  |  autor: MUDr. Marie Součková

Dne 8. října 2018 bude zahájena rozsáhlá kampaň zaměřená na digitální a sociální média. V tomto skvělém dni se chtějí zviditelnit všichni podiatři z členských asociací FIP-IFP. Zveme také další odborníky v péči o nohu, aby podpořili v tento den obor PODIATRIE

Zobrazit celou novinku
<< < 1 2 3 49 > >>

Poslední články

Edukační desatero pro diabetiky

Edukační desatero pro diabetiky Ve své praxi se často setkávám s diabetiky, kteří byli v dia- betické poradně opakovaně edukováni, jak pečovat o nohy a vybírat si takovou obuv, aby nedocházelo k poraněním, která právě pro ně mohou končit fatálně. Sama také všech- ny klienty s diabetem edukuji.

Číslování obuvi

Obuvnické míry obsahují délku chodidla, obvod prstových kloubů, nártu, paty, kotníku, lýtka a podkolení. U normální zdravě vyvinuté nohy je závislost těchto veličin tak zákonitá, že velikostní sortiment průmyslově vyráběné obuvi je vyhovující pro většinu lidí, takže je postačující si obuv vybírat podle délky. U stejné délky chodidla ale může být úplně jiná šíře - chodidlo může být užší nebo širší a šíře obuvi je označována písmeny abecedy.