Podiatrické vzdělávání

Pro členy České podiatrické společnosti jsme připravili systém vzdělávání v podiatrii. Cílem těchto školících akcí je seznámit členy ČPS se všemi obory, které podiatrie vzájemně sdružuje a přemosťuje. 

TABULKA HODNOCENÍ V SYSTÉMU VZDĚLÁVÁNÍ V PODIATRII - stáhněte zde.

POJEM "PODIATR"
Podiatrie je obor, který sdružuje odborníky z mnoha oborů, zabývajících se péčí o nohu. Co vlastně ale takový PODIATR musí umět? Především musí být profesně zdatný, vzdělaný (částečně) ve všech příbuzných oborech a schopný odpovědět na jakoukoliv otázku svého klienta, týkající se stavu nohou a aparátu, který s nožním aparátem přímo souvisí. Nezbytně nutné, pro správný výkon profese je ovládat základy především těchto medicínských oborů: dermatologie, ortopedie, neurologie, diabetologie, rehabilitace, pediatrie, flebologie, traumatologie a algeziologie a dalších oborů a oblastí, jako jsou přístrojová pedikúra, výroba obuvi a individuálních ortopedických pomůcek, zákony a právo, ekonomie, sociologie, psychologie, všeobecná anatomie, hygiena, epidemiologie a mikrobiologie, první pomoc, pedagogika, alternativní medicína, fyzikální terapie, reflexologie. Podiatr musí ovládat dovednosti, mezi které patří rovnání nehtů, nehtová protetika, vyšetřování chodidel, zhotovování drobných korekčních pomůcek a jiné.

ŠKOLÍCÍ AKCE V RÁMCI VZDĚLÁVÁNÍ V PODIATRII

Název vzdělávacího projektu schváleného ČPS    -   organizátor, autor

Vyšetřování nohou v pedikérské praxi-M.Součková

Uvolňující techniky nohy - M.Součková

Kurz k programu Vítkova chodníku - I.Kamencová
Podiatrický seminář - E.Svobodová
Podiatrický workshop - M.Součková

SM systém - K.Švejdová
Kovové špony na nehty Onyclip - M.Havrda
Nehtová protetika - M.Součková a M. Tejklová
Silikonové korektory a individuální ortotické pomůcky - M.Součková
Problematika zarůstání nehtů a nehtové špony
2v1 Problematika zarůstání nehtů, nehtová a rovnátka, tejpování, sulci protektor, nehtová protetika - M.Součková a M. Tejklová
Podiatrické minimum a  zhotovování vložek (různé typy)  - M.Havrda
Ortonyxie - GTO špony - M.Součková, M. Tejklová
Technická úprava vložek - M.Havrda
Vyšetření na podoskopu a systémem PodoCam - M.Havrda
Vyšetření nohou v pedikérské praxi - důležité informace M.Součková
Relaxační víkend
Biomechanika nohy - seminář Vasyli - M.Havrda
 

 

Poslední články

Edukační desatero pro diabetiky

Edukační desatero pro diabetiky Ve své praxi se často setkávám s diabetiky, kteří byli v dia- betické poradně opakovaně edukováni, jak pečovat o nohy a vybírat si takovou obuv, aby nedocházelo k poraněním, která právě pro ně mohou končit fatálně. Sama také všech- ny klienty s diabetem edukuji.

Číslování obuvi

Obuvnické míry obsahují délku chodidla, obvod prstových kloubů, nártu, paty, kotníku, lýtka a podkolení. U normální zdravě vyvinuté nohy je závislost těchto veličin tak zákonitá, že velikostní sortiment průmyslově vyráběné obuvi je vyhovující pro většinu lidí, takže je postačující si obuv vybírat podle délky. U stejné délky chodidla ale může být úplně jiná šíře - chodidlo může být užší nebo širší a šíře obuvi je označována písmeny abecedy.